| Place of Origin: | China |
| Brand Name: | MAUFUNG |
| Certification: | CE |
| Model Number: | MF-ASM320 |
| Minimum Order Quantity: | 1 Set |
|---|---|
| Price: | USD/EUR/CNY |
| Packaging Details: | Wooden package for exports |
| Delivery Time: | 7-15 days |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100 sets/ month |
| Usuage: | Book Stacking | Voltage: | 380V,3PH |
|---|---|---|---|
| Speed: | 3600pcs/hour | Book Thickness: | 2-70mm |
| Book Width: | 80-320mm | Highlight: | Could Link With The Auto Binding Line Or Shrink Packaging Line |
| Book Height: | 100-380mm | ||
| Highlight: | 3600PCS/H Book Stacking Machine,380V Book Stacking Machine,380V Book Packing Machine |
||
Auto A4 Size Book Stacking Machine For Hard Cover Books Notebooks Stacking MF-ASM320
This Auto Book Stacking Machine is widely applied in various books, photo albums, notebooks, etc. It adopts PLC controlling system and touch screen operation system. The rotation degree is adjustable. Machine is easy to operate, greatly enhancing the packaging efficiency.
| Model | MF-ASM320 |
| Air Pressure | 6KG |
| Max Speed | 3600/hour |
| Power | 380V,3PH, 50HZ |
| Book thickness | 2-70mm |
| Book size | Book Width: 80-320mm Book Height: 100-380mm |
| Max Stacking Thickness | 260mm |
| Working table height | 850-950mm |
| Machine dimension | 2000*750*1600mm |
Contact Person: Marry Qu
Tel: 86-13763211611
Fax: 86-0769-21662570
Fully Auto Hard Cover Book Casing In Machine With One Pressing & Creasing Station Maufung MF-FAC390
Two Stations Hard Case Making Machine / Semi Auto Case Maker MF-SCM500A2
1000pcs/H Book Casing In Machine Hard Cover Book Binding Machine MF-SKJ380AS
Fully Auto R6 R8 R10 Double Round Corner Cutting Machine Maufung Notebook Cutting Machine MF-ACM380
Maufung Semi Auto Hard Cover Book Elastic Band Insertion Machine For Diaries MF-SEM450
17pcs/Min 360x270mm Semi Auto Book Casing IN Machine MF-SKJ380AS
Book Hydraulic Joint Forming Machine 560*450mm 80mm Hardcover Book Binding Machine
Maufung Semi Auto A5 Double Loop Twin Coil Notebook Wire O Binding Machine MF-SDM520
CE Twin Coil 25pcs/Min 360mm Spiral Book Binding Machine MF-SDM360