| Place of Origin: | China |
| Brand Name: | MAUFUNG |
| Certification: | CE |
| Model Number: | MF-ZP720 |
| Minimum Order Quantity: | 1 Set |
|---|---|
| Packaging Details: | Wooden package for exports |
| Delivery Time: | 7-15 days |
| Payment Terms: | T/T |
| Model: | MF-ZP720 | Speed: | 320 M/min |
|---|---|---|---|
| Max Size: | 600*600mm | Min Sze: | 150*80mm |
| Voltage: | 380V,3PH | Usuage: | Lay-flat Binding Machines |
| Warranty: | 1 Year | ||
| Highlight: | 320m/min Cardpaper Folding machine,4KW Lay Flat Binding Machine,600*600mm photo album binding machine |
||
Photo Book Cardpaper Folding Machine in High Speed MF-ZP720 Photo Book Cardpaper Folding Machine in High Speed MF-ZP720 is used for paper board folding, greeting card's folding. It is in high speed, high precision, has pressing function with adjustable pressure. So by this model, the paper board is ready for next process which is no need of the Spine Pressing Machine again.
| Model | MF-ZP720 |
| Power Supply | 380V, 50HZ |
| Speed | 320m/min |
| Max Size | 600*600MM |
| Min Size | 150*80MM |
| Thickness | 200g-4mm |
| Power | 4 kw |
| Machine Dimensions | L4300*W1350*H1320 MM |
| Weight | 1100KG |
Contact Person: Marry Qu
Tel: 86-13763211611
Fax: 86-0769-21662570
Fully Auto Hard Cover Book Casing In Machine With One Pressing & Creasing Station Maufung MF-FAC390
Two Stations Hard Case Making Machine / Semi Auto Case Maker MF-SCM500A2
1000pcs/H Book Casing In Machine Hard Cover Book Binding Machine MF-SKJ380AS
Fully Auto R6 R8 R10 Double Round Corner Cutting Machine Maufung Notebook Cutting Machine MF-ACM380
Maufung Semi Auto Hard Cover Book Elastic Band Insertion Machine For Diaries MF-SEM450
17pcs/Min 360x270mm Semi Auto Book Casing IN Machine MF-SKJ380AS
Book Hydraulic Joint Forming Machine 560*450mm 80mm Hardcover Book Binding Machine
Maufung Semi Auto A5 Double Loop Twin Coil Notebook Wire O Binding Machine MF-SDM520
CE Twin Coil 25pcs/Min 360mm Spiral Book Binding Machine MF-SDM360