| Place of Origin: | China |
| Brand Name: | MAUFUNG |
| Certification: | CE |
| Model Number: | MF-PM350 |
| Minimum Order Quantity: | 1 Set |
|---|---|
| Packaging Details: | Wooden package for exports |
| Delivery Time: | 7-15 days |
| Payment Terms: | T/T |
| Model: | MF-PM350 | Speed: | 500-700pcs / Hour |
|---|---|---|---|
| Highlights: | Plastic Loop Binding | Max Length: | 350 Mm |
| Min Length: | 135 Mm | Voltage: | 220, 1 PH |
| Warranty: | 12 Months | ||
| Highlight: | plastic wire binding machine,Spiral Notebook Making Machine,automatic Plastics spiral binding machine |
||
Auto notebook Plastics Wire Binding Machine , Platics Coil Binding Machine MF-PM350
This Wire Binding Machine could be lined up with the forming machine. It is used for binding the plastic wire.
| Model | MF-PM350 |
| Speed | 500-700pcs/hour |
| Min binding Size | 135 mm |
| Max binding Size | 350 mm |
| Spiral diameter | 5/16-5/8 |
| Machine Dimensions | 220V, 2 KW, 50HZ |
Contact Person: Marry Qu
Tel: 86-13763211611
Fax: 86-0769-21662570
Fully Auto Hard Cover Book Casing In Machine With One Pressing & Creasing Station Maufung MF-FAC390
Two Stations Hard Case Making Machine / Semi Auto Case Maker MF-SCM500A2
1000pcs/H Book Casing In Machine Hard Cover Book Binding Machine MF-SKJ380AS
Fully Auto R6 R8 R10 Double Round Corner Cutting Machine Maufung Notebook Cutting Machine MF-ACM380
Maufung Semi Auto Hard Cover Book Elastic Band Insertion Machine For Diaries MF-SEM450
17pcs/Min 360x270mm Semi Auto Book Casing IN Machine MF-SKJ380AS
Book Hydraulic Joint Forming Machine 560*450mm 80mm Hardcover Book Binding Machine
Maufung Semi Auto A5 Double Loop Twin Coil Notebook Wire O Binding Machine MF-SDM520
CE Twin Coil 25pcs/Min 360mm Spiral Book Binding Machine MF-SDM360